Złote zasady dobrej strony internetowej

Rozwój internetu zmienił sposób w jaki funkcjonował rynek. Wraz z popularyzacją dostępu do internetu 90% konsumentów dokonuje porównania ofert online, a dzięki łatwemu dostępowi do informacji konsumenci chcą kontrolować około 70% procesu zakupowego. Strona WWW stała się wizytówką firmy i sposobem komunikacji z potencjalnymi klientami. Jak więc zrobić to najlepiej?

Funkcjonalność i wygląd

Tworząc wygląd i układ strony nie należy wprowadzać rewolucji. Tak naprawdę większość została już wymyślona i znaleziono najlepsze rozwiązania. Nie oznacza to, że nie można zrobić czegoś lepiej. Dobrym pomysłem jest przejrzenie stron o zbliżonej tematyce. Przeglądając je zwróćmy uwagę na to co nam się podoba a co drażni lub co jest dobre ale wymaga dopracowania. Łącząc różne pomysły sami będziemy w stanie wyobrazić sobie swoją stronę internetową.

Zasada 3 kliknięć

Podstawowa i jedna ze starszych zasad tworzenia stron internetowych. Zakłada ona, że jeśli odwiedzający nie znajdzie poszukiwanych treści w 3 kliknięciach to zamknie stronę i już na nią nie wróci. Warto zwrócić uwagę na to, aby najważniejsze lub najczęściej poszukiwane treści były łatwo dostępne. Im szybciej użytkownik dotrze do poszukiwanych treści tym lepiej.

Prosty i intuicyjny układ

W wypadku większości stron internetowych mniej to więcej. Zbyt duża ilość informacji na stronie głównej powoduje dezorientację odwiedzającego i utrudnia mu znalezienie interesujących go informacji. Tworząc stronę warto skupić się na najważniejszych informacjach i właśnie je uwidocznić na stronie głównej i na ich podstawie kierować użytkowników głębiej w strukturę strony.

Technologia responsywna (RWD)

Strona responsywna to nowa jakość w Internecie, wymuszona zmianami jakie cały czas zachodzą w technologii oraz oczekiwaniami coraz bardziej wymagających klientów. Najprościej mówiąc projektowanie stron responsywnych (z ang. Responsie Web Desing) to takie skonstruowanie układu danej strony internetowej, aby jej wygląd był dostosowany do urządzenia na którym jest otwierana. Należy zauważyć, że osób takich jest coraz więcej i są oni stałymi użytkownikami sieci. Urządzenia mobilne to współcześnie popularne narządzie pracy dla wielu osób.

Dlaczego warto nas wybrać?

[caldera_form id=”CF5958a8098af31″]